Novinky

Vážení hráči,

objevili jsme “chybu” (feature, not bug!) vyskytující se ve všech našich patchích, která zpomalovala nahrávání souborů ve hře, takže byly zbytečně dlouhé loady lokací a hra byla celkově v mnoha případech zpomalována. Taktéž jsme narazili několikrát na problém, že při přidávání modelů a textur z vyšších datadisků do hry docházelo často omylem k přepisování různých reskinů, úprav odstraňujících záře atd.


Řešení prvního problému vyžadovalo opravení, protřídění a znovuvydání všech patchů. Řešení druhého problému změnu systému, který v patchích doposud byl (změny písmenek, změny, kam co patří atd.). Včera v noci tak byly vydány nové verze všech patchů, které jsou protříděné, přeorganizované a opravené.

Zároveň byl dnes vydán nový Launcher (oprava odkazu na RP příručky) a vznikla defacto nutnost jej používat pro všechny (nenašli jsme dobrý důvod, proč by jej někdo nepoužíval – už se nejedná o testovací beta verzi – a zároveň nám podpora lidí, kteří jej nemají, přidělávala zbytečnou práci navíc).

Nakonec, v Launcheru byl opět oživen Changelog. Na ten se dostanete kliknutím na obrázek či na tlačítko Changelog v pravém panelu, a následně si můžete procházet novinky v něm.


Pokud jsem vám touto revizí učinil nějaké obtíže (coby donedávna majitel ADSL připojení vím, že až 1.9 GB ke stahování umí naštvat), či tím, že vám zase cpu ten Launcher, upřímně se omlouvám, ale uklidilo se tu tak mnoho věcí. Pokud někdo vyloženě nemůže Launcher používat z důvodu nějakých technických problémů, kontaktujte mě prosím na Skypu. Jen upozorňuji, že počet našich patchů narostl na až 14.Amaroth

Vážení hráči, byla zaktualizována pravidla. Byla přepsána tak, aby byla srozumitelnější, a přibyly do nich body, které v nich byly před Mythií, ale v nové verzi chyběly. Body, které stojí za podtržení.:
  • - OOC chování v sídlech frakcí je zakázáno. Je akceptovatelné jen mimo sídla a to jen pokud ve vašem aktuálním okolí není kdokoliv, kdo RPí a vaše OOC mu vadí.
  • - Všechny postavy smí být hrány jen jako to, čím jsou inRP (tedy trol je Darkspear jungle trol, trpaslík je Bronzebeard a tak dále). Výjimky vymezuje GMT.
  • - Všechny postavy musí být v přepočtu starší 16ti let (přepočet vztažený na lidský věk dospělosti) dle standartů své rasy. Také přibyla hranice max 300 let pro HE a max 500 let pro NE. Z toho plyne, následující: “Věková omezení jsou: Lidé, orkové, trolové a tauři musí být starší 16ti let. Trpaslíci a gnómové musí být starší 35ti let. Vysocí elfové musí být ve věku 100-300. Noční elfové pak ve věku 270-500. Spodní hranice byly nastaveny tak, aby odpovídaly téměř dospělé postavě dle standartů dané rasy.”. Nově založené postavy nesplňující tato kritéria musí povolit GMT. Majitele už založených postav, které tato kritéria nesplňují, žádáme, aby si změnili věk postav (např. výmluvou, že doposud věk nějak přepočítávali), pokud to jejich RP alespoň trochu umožňuje. Toto pravidlo se zavádí, aby se zamezilo návalu dle standartů své rasy nedospělých jedinců, kteří tvoří až smutně velký podíl zastoupení své rasy.
  • - Tituly jako sir, lord, magistr apod. je zakázáno RPit bez povolení GMT. Není povoleno RPit ani postavu přisuzující si podobné tituly samozvaně.
Na závěr jen dodáme, že až na to, že NE nesmí být starší jak 500 let a HE nesmí být starší jak 300 let, zde všechny “změny” platily před Mythií a tedy v podstatě o žádné změny nejde. Nová pravidla si můžete v plném znění přečíst zde. Také stojí za zviditelnění nová stránka Jak řešit problémy.

Vážení hráči,

nedávno jsme tu měli technické problémy, které znemožnily podstatné části komunity se připojit na server, a které server každou chvíli shazovaly. Problémy jsme našli a tkví v bezpečnostních opatřeních operačního systému, na kterým server jede, také jsme zařídili, aby se mohli hráči zase připojit všichni. Nicméně oprava vyžaduje úpravu systému registrací, na kterém aktuálně pracuje Gwyn. Do té doby jsou registrace nepřístupné a bohužel, není úplně rozumné ani vytvářet účty ručně v databázi, server by mohl zase začít padat a vy byste se nemuseli moci připojit. Registrace se pokusíme zprovoznit co nejrychleji.

 

Amaroth

Vážení hráči,

byl založen TeamSpeak3 server. IP je 31.31.76.76. Pokud máte jakékoliv dotazy, chcete založit pevnou sekci pro nějakou frakci, nastavit do pevné sekce heslo nebo máte nějaké problémy apod., kontaktujte prosím výhradně mě na fórku v PM nebo na Skypu.

 

Amaroth