Arathor - fórum
Arathor Launcher - Verze k tisku

+- Arathor - fórum (http://arathor.cz/forum)
+-- Fórum: Informace, oznámení a technická sekce (http://arathor.cz/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: Novinky a obecné informace (http://arathor.cz/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Téma: Arathor Launcher (/showthread.php?tid=692)Arathor Launcher - Amaroth - 09-14-2016

Vážení hráči,

už tu byl Launcher od Zoraka a ten, kdo si jej pamatuje, ví, že nebyl úplně dokonalý. Také byl přehnaně komplikovaný pro používání z naší strany, což byly dva důvody, proč se od něj upustilo a nikdy nebyl vlastně ustanoven jako oficiální. Přicházím s novým Launcherem, který je tentokrát, snad si můžu dovolit říct, o dost sofistikovanější. Snažil jsem se v něm odladit a otestovat všechny možné scénáře, ale je možné, že se v něm najde ještě nějaká chyba. Případné chyby prosím hlašte přímo zde (v Bugreportu to mohu snáze přehlédnout).

Instalace a první užití
 1. Z bezpečnostních důvodů mějte někde stranou záložní kopii WoWka. WotLK se dneska blbě shání.
 2. Ohlídejte si, že váš antivirový software Launcher neblokuje. Zejména Avast proslul děláním problémů a zároveň absolutní neschopností se domluvit. Je možné, že budete muset na spuštění Launcheru antivir vypnout, abyste se vyhnuli všem možným náhodným a nevyzpytatelným chybám, či si nastavit výjimku na celou složku s WoWkem.
 3. Obsah zipu s Launcherem vybalte do kořenové složky WoWka (na stejné místo, kde je WoW.exe) a spusťte.
 4. Při prvním spuštění naklikejte vpravo nahoře volitelné soubory, které chcete stáhnout, a klikněte na Aktualizovat.
 5. Pokud se nezmění seznam volitelných souborů, budete mít vaše předvolby volitelných souborů uloženy při dalším spuštění a nebudete je muset dělat znovu.
 6. Kliknutím na obrázek či na tlačítko Changelog si můžete otevřít Changelog - např. zatímco čekáte na stažení.
 7. Jakmile je vše hotovo, můžete kliknout na Spustit hru.
 8. Pokud se Launcher zaktualizuje, následně se vypne. To je v pořádku, spusťte jej znovu a vše zase pojede jako normálně.
 9. Pokud cokoliv selže, crashne, padne - whatever - Launcher vytváří zálohy přepisovaných a odstraňovaných souborů (dá na konec jejich názvu _). Takto můžete kdykoliv obnovit zálohu souboru - jen umažte to _.
 10. Při jakémkoliv dalším spuštění jen mrkněte na seznam volitelných, zda sedí, klikněte na Aktualizovat, a pak, jakmile můžete, na Spustit hru. Hotovo.
 11. Pokud nechcete, aby vás Launcher otravoval opakovaným stahováním addonů, nemažte zip soubory s nimi.
 12. Pokud máte problémy, které 100% nezpůsobuje váš antivirový software (ani vypnutí nepomohlo), zkuste spustit Launcher jako správce (klikněte na něj pravým a měla by to být hned druhá možnost), případně mu nastavte spouštění jako správce permanentně (instrukce vyobrazeny ZDE).

Co všechno Launcher dělá
Byl dán důraz na to, aby aplikace důsledně oznamovala pokud možno jakékoliv nastávající chyby a tak vás udržovala pokud možno o všem informované. Launcher umí a dělá následující:
 1. Zkontroluje, zda je k dispozici nová verze Launcheru. Pokud je, stáhne ji a vypne se. Znovu jej zapněte a máte aktuální verzi.
 2. Zkontroluje přítomnost blizzlike patchů, pro případ, že jste si je smazali (což vážně dělat nemáte).
 3. Zjistí si seznam našich souborů, které máte mít a nemáte či máte zastaralé.
 4. Zjistí si seznam volitelných souborů a ty vám nabídne vpravo nahoře.
Dále po kliknutí na Aktualizovat:
 1. Uloží si to, co jste si vybrali z volitelných souborů, takže příště budete mít vše už dopředu zaškrtané. Pokud se však časem změní seznam volitelných souborů, je možné, že budete muset udělat příslušné úpravy.
 2. Nastaví vám realmlist.
 3. Smaže Cache.
 4. Zjistí, zda máte správné WoW.exe (naše je použitelné i mimo náš server), případně jej zaktualizuje.
 5. Stáhne vám GHI a flagRSP, pokud je nemáte. Nicméně je nezapíná, to musíte sami ve hře.
 6. Soubory, které byly přepsány, protože byly zastaralé, či byly odstraněny, protože tam neměly co dělat, jsou jen přejmenovány (třeba patch-a.mpq na patch-a.mpq_). Tak je vždy zachována jedna poslední záloha - nepřijdete tak o soubory.
 7. Launcher vám ukáže, jak dlouho bude ještě stahování přibližně čekat.
 8. Po dokončení aktualizací je odemčeno tlačítko Spustit hru. Před případnou novou aktualizací je třeba nejdříve Zkontrolovat aktualizace či restartovat Launcher.
Launcher vám udrží hru čistou a aktuální - dvěma kliky. Pokud budete chtít, budete moci kdykoliv stisknout tlačítko, které smaže .mpq_ záložní soubory, pokud budete mít pocit, že vám překáží či moc zabírají místo. Nám aplikace zase umožní vydávat klidně i denně nové minipatche, díky čemuž se nebude muset se vším vždy čekat na vydání jednoho patche velkého, jako tomu bylo doposud.

Doufám, že nenajdete žádné chyby (stejně někdo něco najde Big Grin). Pokud na něco narazíte, zkuste smazat nejdříve před spuštěním aplikace LauncherConfig.txt a případně mě, prosím, informujte. Nakonec, v příloze je ukázka okna.

ODKAZ KE STAŽENÍ
(PS: Aplikace je určena ke stahování souborů, což někdy antiviráky nevidí rády. Nejspíše je budete muset poslat dopryč s tím, že aplikaci věříte. Ne, není to zavirované.)

Pokud vám Launcher nechce jet, zkuste nainstalovat toto:
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=53344

Pokud jste na iOS, máte (zatím) smolíka, nemám překladač pro váš OS.

ToDo a známé problémy:
 • Protažení timeoutu na webrequestech z 3s na 10s
 • Fix odstranění souboru, který je otevřen (neoš. výj.)
 • Přechod na konfiguraci skrze MySQL a backend nástroj
 • Přechod na WPF GUI
 • Stylovější grafika

Changelog:
- 0.2: Už jsem si všimnul hned 3 překlepů ve výpisech Big Grin. Achjo. Alespoň (zatím) žádné chyby ve funkčnosti. Chybky opraveny, vydána nová verze.
- 0.3: Vydána ještě jedna verze, doplňující výpis: kolik % je hotových, kolik MB je stažených, kolik zbývá.
- 0.4: Zpřesnění výpočtů rychlosti stahování, hotových % a zbývající velikosti ke stažení. Přidána kontrola verze Launcheru. Patch na tmu byl dočasně zařazen mezi patche volitelné, pokud to nezatrhne Ard.
- 0.5: Uzavření aplikace po spuštění WoW a pár drobných čistek kódu.
- 0.6: Oprava bugu, kdy se volitelné patche neodstranily pokud je uživatel odškrtnul, jako že je už dále mít nechce.
- 0.7: Vložení changelogu (a pro GMka editoru changelogu). Přepracování rozložení GUI.
- 0.8: Zavedeno řazení záznamů v changelogu dle data (od nejnovějšího po nejstarší), zprovoznění otevírání odkazů ve výchozím webovém prohlížeči, zprovoznění průběžného aktualizování vizualizace changelogu, zprovozněn dvojklik na záznam v changelog editoru (nyní zavolá editaci zvoleného záznamu).
- 0.9: Samoaktualizace (bohužel vyžaduje uživatelův ruční restart aplikace), oprava mizení označení záznamu v seznamu změn v changelogu, do changelog editoru přibylo užívání klávesy enter (uprav záznam) a delete (odstraň záznam), vyčištění kódu kolem autentifikace GM hesla.
- 0.10: Kontrola cracku WoW.exe a povinných AddOnů, jejich stažení a rozbalení v případě, že chybí.
- 0.11: Změna systému ověřování správnosti GM hesla. Changelog editor nyní zobrazí obrázek po stisknutí klávesy enter.
- 1.0: Plná konfigurovatelnost, předělávka UI, přidání úvodního obrázku, kompletní předělávka volitených souborů, vložena plná podpora stahování libovolných souborů a zazipovaných složek (tedy např. AddOnů).
- 1.1: Oprava chybky v Launcher Editoru.
- 1.2: Změna odkazu na RP příručky na novou wiki.
- 1.3: Změna chybových hlášek u neúspěšného unzipu a u neúspěšného nahrání předvoleb volitelných souborů na snáze pochopitelné, oprava rozostření na monitorech s vysokým DPI, změna odkazu na manuál k Launcheru na tento topic, změna popisku panelu s objemem dat, který bude stažen, změna hlášky při aktualizaci Launcheru, nastaveno držení odrollování na konci logu, oprava kalkulace velikosti souborů ke stažení.
- 1.4: Tentokrát opravdový fix problému na monitorech s vysokým DPI, zvýšení stability (ošetření výjimky při neúspěšném načtení configu a při pokusu o aktualizaci souborů otevřených v jiném programu), pokud máte vše aktuální (alespoň všechny povinné soubory a všechny volitelné soubory, které máte aktuálně vybrané), můžete nyní rovnou kliknout na Spustit hru, každá kontrola aktualizací nyní obnoví obrázek (pro případ, že by se zrovna změnil).RE: Arathor Launcher - Amaroth - 08-05-2017

Po řešení několika problémů jsem se dohrabal k tomu, že komukoliv něco nejde, nemá správně nastavený (a nebo má dost tvrdohlavý) antivirus (obvykle je problém s Avastem, který v herním/tichém režimu nehodí ani hlášku, že vás blokuje), což pak samozřejmě rozbíjí všechno možné. Pokud se vám Launcher chová nějak naprosto nepředvídatelně, plive chyby při stažení/hledání souborů apod., zkuste antivirus přímo dočasně vypnout, pokud nastavení výjimek nejde/nestačí.

Pokud vám z nějakého důvodu selže unzipnutí addonu, dojděte do složky s addony a rozzipujte si addon sami ručně. Nechte zip soubor tam (nemažte jej).