• Domů / Chat
  • Seznam fór
  • Hledat
  • Uživatelé
  • Kalendář
  • Nápověda
  • Další
  • Označit všechna fóra jako přečtená
  • Zobrazit nové příspěvky
  • Arathorští dláždiči
Statistiky fóra
Arathor fórum tým
Zobrazit nové příspěvky
Zobrazit příspěvky za 24h
Arathor - fórum
Přihlásit se Vytvořit účet
Přihlásit se
Uživatelské jméno:
Heslo: Zapom. heslo?
 

  Arathor - fórum Mythia Spolky Modrostřeší Modrostřešská milice Ozbrojené síly Modrostřeší - Řád Milice

Přepnout mód témat
Ozbrojené síly Modrostřeší - Řád Milice
Sarilen Offline
Půlnoční stráž u brány
*
Příspěvků: 175
Témat: 7
Registrován od: Feb 2016
Hodnocení: 9
Hlavní postava: Sarilen Frent
Vedlejší postavy: Raderas Flame
#1
Brick  09-15-2019, 03:30 PM
Ozbrojené síly Modrostřeší


Základní informace
  • Ozbrojené síly Modrostřeší jsou součástí Aliančních expedičních vojsk ve službách Koruny Stormwindské, na Keragském souostroví v zastoupení Barona Ostriena, v Modrostřeší v zastoupení madam Baronesy Caernelie Elleriny Rianon Feainnewedd, se statusem městské a územní stráže aliančního správního celku ostrova Mythijského.

  • Milice jako součást armádních složek má za povinnosti hájit bezpečí a právo obyvatel Modrostřeší, ve všech případech na území patřící Modrostřeší, či k němu připojeno dohodou. Včetně hranic se sousedícím územím.
  • Velitelem jest osoba pověřená madam Baronesou, nejčastěji s hodností Kapitána, Nadporučíka, Poručíka.


Hodnostní řád
  • Milice rozděluje své členy dle hodností, za jejich zásluhy nebo dle uvážení Velitele

Důstojnictvo:
Kapitán
Nadporučík
Poručík


Poddůstojnictvo: 
Praporčík
Podpraporčík
Seržant
Desátník



Mužstvo: 
Svobodník
Vojín
Rekrut

 
Zvláštní zařazení:
Proviantní důstojník
Výcvikář
Ženista
Náborář
Kaplan
Felčar

  • Proviantní důstojník: spravuje veškerý přidělený proviant, majetek, materiál a finanční stránku milice. Vede evidenci skladových zásob zbraní, zbrojí a materiálů potřebného pro další práce a působení Milice svému jménu. Stará se o údržbu budov, zajišťuje případné opravy. V tomto ohledu je jeho nadřízený pouze Velitel sboru.
  • Výcvikář: stará se o pravidelný a řádný výcvik mužstva. Během organizovaného cvičení spadají pod jeho rozkazy všichni pro zajištění nejlepšího výsledku. Může k sobě připojit další dobrovolníky a instruktory, aby cvičení proběhlo co nejvíce hladce a nedocházelo k rozporu sporným situacím nebo zbytečnému zdržování.
    Minimálně jednou za tři měsíce by měl uspořádat větší cvičení sboru, případně k němu přizvat další složku pro lepší koordinaci během akcí.
    Jako další starost má za úkol prověřit každého nového rekruta a vojína, kteří se čerstvě přidají ke sboru, případně mu doporučit konkrétní trénink pro zlepšení jeho působení.
    Minimálně jednou za tři měsíce by měl uspořádat větší cvičení sboru, případně k němu přizvat další složku pro lepší koordinaci během akcí.Jako další starost má za úkol prověřit každého nového rekruta a vojína, kteří se čerstvě přidají ke sboru, případně mu doporučit konkrétní trénink pro zlepšení jeho působen
    í.
  •  Ženista: zřizuje veškeré armádní objekty, tábory, ležení, stanoviště, palisády mimo město Modrostřeší. Zodpovídá za stavbu případných nových staveb mimo město. Dále do jeho působnosti patří správa válečných strojů na území Modrostřeší. (Balisty, Katapulty, Škorpiony)
    Jeho povinností jest pravidelné školení mužstva pro obsluhu těchto strojů, a jednou za tři měsíce provést údržbu na všech soukolí, ozubení a mechanismů. Jednou za šest měsíců by měl provést nácvik střelby na falešný cíl. A ujistit se, že všechny stroje jsou provozuschopné a bitvy schopné.
    Jeho povinností jest pravidelné školení mužstva pro obsluhu těchto strojů, a jednou za tři měsíce provést údržbu na všech soukolí, ozubení a mechanismů. Jednou za šest měsíců by měl provést nácvik střelby na falešný cíl. A ujistit se, že všechny stroje jsou provozuschopné a bitvy schopné. 

  • Náborář: zaujímá speciálního postavení, a krom běžné služby koná také pravidelný náborový program, ze stánku Milice k tomu určený. Přijímá nové rekruty, osvětlí jim veškerou situaci spojenou se službou u Milice a připraví je na další postup. Mimo to jest specializovaným nadřízeným rekrutům; pokud usoudí, že by si měl rekrut projít konkrétní výcvik znova, tak mu to přikáže. Pokud usoudí, že by rekrut měl znovu se podrobit výcviku u Výcvikáře, společně zkoordinují postup vedoucí ke zlepšení.

  • Kaplan: má na starost duchovní a morální podporu vojska, může být osvobozen od hlídkování a pochůzek, pokud k tomu nemá výcvik. Ovšem jeho starostí se rovněž stává kontrola psychického stavu mužstva. Snaží se obnovit morálku a motivaci u zasažených vojáků incidenty nebo dlouhou službou.

  • Felčar: jest členem specializovaným pro léčbu zraněných vojáků nejen v kasárnách a lazaretu, ale také přímo na bojišti, pakliže to situace žádá. Pokud není řádně proškolen, je osvobozen od služby běžného vojáka, tj. konání hlídek a pochůzek. Naopak musí být vždy připraven ošetřit nebo se vydat do terénu k raněnému. Měl by udržovat sklad plný obvazů, případně lektvarů pro lepší léčbu. Také sterilitu svých nástrojů, včetně rukou.

Trestní řád
  • Každý z členů Milice se může dopustit přestupku proti Miličnímu řádu. V tomto případě (krom lehkého přestupku, který se neopakuje) má nárok na spravedlivé posouzení důstojníkem Milice Modrostřeší. Nejedná se o vojenský soud.
  • Armádnímu soudu předsedá Velící důstojník Milice Modrostřeší, spolu s druhým nejvyšším představitelem Milice, nejčastěji druhá nejvyšší šarže v pořadí, nebo dle uvážení Velitele Milice.
  • Přestupky se řadí dle závažnosti do tří kategorií: Lehké, střední a těžké.

  1.  Lehkým přestupkem se rozumí nedodržení etikety, opakované nezdravení vyšší šarže, mírné neprojevování respektu vůči nadřízeným, opomenutí (nikoliv neuposlechnutí) běžného a nezávažného rozkazu. V takovém případě je trestem finanční odškodnění ve prospěch Milice, které bude strhnuto z následujícího platu Voják, případně jiný trest. Jako například úklid latrín, nebo re-evidence skladu.
  2. Středním přestupkem se rozumí otevřená drzost, projev despektu či vědomé nedodržení běžného a nepříliš závažného rozkazu. Trestem je vyšší movité odškodnění ve prospěch Milice z následujícího platu Vojáka, nebo fyzický trest ranami holí, bičem. Dle výběru. Pakliže dochází k trestu fyzickému, je zde nárok na vojenský soud.
  3. Těžkým přestupkem se rozumí otevřené neuposlechnutí důležitých rozkazů, podněcování ke vzpouře, zahálka, hrubé zanedbávání povinností Milice, nebo sodomie ve sužbě a zneuctění armádního varkoče. V takovém případě má obviněný nárok na armádní soud. Obvyklým trestem je deset až třicet ran bičem, případně tolik dní ve vězení, kolik mu předseda soudu připsal ran. Za každý den ve vězení však přijde o pět stříbrných ze svého platu, za základní vězeňskou péči a potraviny.


Povinnosti a Práva Milice
  • Voják je povinen odsloužit dvanáctihodinovou službu, která se skládá dle rozpisu z hlídkování po městě či území Modrostřeší. Hlídáním přidělené pozice, objektu. Případně pravidelné obchůzky koridoru. Služba začíná v osm hodin ráno, kdy se střídá směna. S varkočem a prýmkou voják začíná svou službu, končí v osm večer. Pakliže si voják ponechá po skončení své služby varkoč, stále se počítá jako aktivní záloha pro druhou směnu, se všemi právy a povinnostmi.
  •  Během služby má každý voják nárok na dvě přestávky na jídlo. Alkohol je však povolen v malém množství až hodinu před koncem služby, nikoliv během.
  • Voják je povinen hájit právo Modrostřešských občanů. Je povinen kontrolovat identifikační průkazy a není povinen řešit potíže osob, ježto jimi nedisponují.
  • Voják je povinen dodržovat veškeré civilní zákony.
  • Voják je povinen hájit čest svého varkoče a nedopustit, aby na něm ulpěla hanba. Je povinen hájit čest milice a její dobré jméno, stejně jako čest a jména svých nadřízených.
  • Voják je povinen zasáhnout ve vyhrocených situacích (rvačka v hospodě, násilné přepadení atp.) i v případě, že je zrovna mimo službu a poblíž není žádný aktivní člen armádního sboru.
  • Při povýšení na vojína z rekruta, se zároveň podepisuje smlouva na tři měsíce služby. V případě, že voják chce opustit jednotku dřív, musí podat žádost o předčasné ukončení smlouvy u Velícího důstojníka. Této žádosti však nemusí být vyhověno, a voják je tak povinen dosloužit lhůtu, která k tomu náleží. Při povýšení se lhůta služby automaticky prodlužuje o jeden a půl měsíce. Platí stejné podmínky jako výše. V případě opuštění jednotky bez žádosti a jejímu schválení je voják brán jako Dezertér, které se počítá jako velmi Těžké porušení kázně Milice.
  • Voják má právo požadovat vstup do domu, pokud má odůvodněné podezření že, je v něm konána protizákonná či protistátní činnost.
  • Voják má právo vykázat příslušníka cizí frakce, který se neprokáže varkočem či nemá písemné povolení podepsané Velitelem nějaké z městských složek či Baronesou.
  •  Právo kontrolovat občanské průkazy, žádat svlečení kápě v případě podezření na osobu stíhanou zákonem.
  •  Právo zadržet osobu podezřelou z trestného činu kdekoliv na území Aliance. Taktéž v případě hledaného na spřáteleném území nebo území s dohodou o vydávání zločinců.
  • Právo kontrolovat lovecké povolení, při hlídkování na pozemcích Modrostřeší.
 
 
Rekruti
  • Rekruti jsou členové Ozbrojených sil ve zkušební době. Hodnostně jsou zařazeni pod Vojíny.
  • Lhůta pro výcvik je nejméně 1 týden, maximálně 4 týdny. Během této doby se rekrut sžije se životem Milice, orientuje se v zákonech a učí se jak postupovat během zákroků, soubojů.
  • Všichni rekruti mají právo přeskočit sedmidenní zkušební lhůtu, pokud získají písemná doporučení tří aktivních členů sboru od hodnosti vojína výše. Jak tato doporučení získají je bezpředmětné a záleží tedy jen a pouze na nich, jak rychle zvládnou oficiálně postoupit na hodnost vojína.
  • Rekrut může během zkušební lhůty kdykoliv opustit řady Ozbrojených sil z výcviku. Tuto skutečnost však musí oznámit Důstojnictvu či Veliteli. Odevzdá zapůjčené vybavení a stává se opět civilem.
  • Rekruti mají během výcviku možnost ubytování a stravování v Kasárnách Milice.
  • Rekrut během zkušební lhůty musí být označen správným varkočem a prýmkou. (Varkočem se rozumí navléknut přes hruď, nikoliv obvázán kolem opasku aj.)
  •  Během výkonu služby rekrut je k ruce ostatnímu mužstvu a asistuje mužstvu při výkonu jejich práce.
  •  Zkoušky na vojína se skládají z ústního testu znalostí zákonů, řádu Milice. Navíc je doplněn o zkoušku u Výcvikáře Milice.
 
  •  Pokud rekrut během 4 týdenní doby neprojdou zkouškou na Vojína, může být vyloučen, pakliže následující den nesloží úspěšně zkoušky. V případě neúspěchu je rekrut povinen vrátit všechnu výbavu zapůjčenou ze skladů Milice. Na tento úkon má maximálně týden. Pokud během tohoto týdne nevrátí jemu přidělené věci je vydán zatykač na jeho osobu, neb nezákonně nosí znaky Milice bez práva.
 
 
Novely
  1.  Členové Hordy, jenž se kdekoliv na území Aliance dopustí zločinu proti Alianci, jsou povinny jednotky OSM zadržet, uvěznit a následně uvědomit své nadřízené kteří jsou povinováni uvědomit vedení Hordy na Mythii aby si své zločince vyzvedli, budou obeznámeni se zločinem, který spáchali, a Horda si své provinilce může následně odvést. Za každý den strávený v cele je následně představenstvo Hordy uhradit 4 stříbrných za stravu v cele. Pokud bude zatýkaný člen Hordy vzdorovat zadržení, OSM si vyhrazují právo užít zbraně ke zpacifikování/usmrcení jedince, záleží na situaci.
  2. OSM si vyhrazují právo trestat rasy Hordy nespadající pod Worg’tar bez uvědomění Náčelníka Worg’taru. V případě že bude jedinec z Hordy lhát o své příslušnosti, aby unikl Aliančnímu trestu, bude jednotkami OSM potrestán ihned po odhalení pravdy.
  3. Obě předchozí novely o Hordě platí i obráceně v případě že bude člen aliance zadržen na území Hordy. Neznalost těchto novel členy Hordy neomlouvá.
  4.  Po rozpojení složek Modrostřeší a Háje došlo ke změnám v působení obou složek. Stále jsme spojenci v Aliančním měřítku, jako dříve a jako během spojení. Strážkyně mají možnost zatknout na území Modrostřeší kriminální živel, případně jej eliminovat pakliže nebude na blízko jiný člen Milice Modrostřeší, to platí i naopak na území Háje. Jde hlavně o společný pakt obrany ostrova Mythie. Strážkyně mají možnost zatknout na území Modrostřeší kriminální živel, případně jej eliminovat pakliže nebude na blízko jiný člen Milice Modrostřeší, to platí i naopak na území Háje. Jde hlavně o společný pakt obrany ostrova Mythie.
 
 
 
 
 
 
Plat
Důstojnictvo:
Kapitán – 1 zlatý a 20 stříbrných/týdně
Nadporučík 1 zlatý a 10 stříbrných/týdně
Poručík - 1 zlatý/týdně

Poddůstojnictvo:
Praporčík – 90 stříbrných/týdně
Podpraporčík 85 stříbrných/týdně
Seržant – 80 stříbrných/týdně
Desátník – 70 stříbrných/týdně

Mužstvo:
Svobodník – 60 stříbrných/týdně

Vojín – 50 stříbrných/týdně
Rekrut – bez platu

 
 
Začátek platnosti: 15.9.37
Velitel OSM: Poručík Sarilen Frent
Nejbohatší egoistickej farmerskej šmejd.
Hledat
Odpovědět
Share Thread:            


  • Zobrazit verzi pro tisk
  • Odebírat téma


Uživatel(é) prohlížející toto téma:
1 host(ů)

  • Kontakty
  • Arathor fórum tým
  • Statistiky fóra
  • Nahoru
 
  • RSS
  • Arathor RP
  • Nápověda
 
Forum software by © MyBB - Theme © iAndrew 2014, Arathor modifications graphic and Layout by Zorak, Logo by Tattoo



Lineární mód
Tématický mód