Posvátný Háj

Z Arathor
Přejít na: navigace, hledání

Posvátný Háj (Noční elfové)[editovat]

Nastoupená armáda sentinelek připravených k boji.

Po mnoho let bylo na ostrovu Mythia jedno nadmíru živé místo překypující energií. Vše zde oproti zbytku ostrova nespoutaně rostlo. Navzdory úrodné půdě však místo nebylo nikdy osídleno. Dle slov osadníků bylo místo domovem mnoha duchů, přátelských i škodolibých.

Čas plynul a nově vzniklé město se od údolí stále drželo dál. Jednoho dne se však druidové, díky pravidelnému hlášení od Aliance, které jsou součástí, o anomálii dozvěděli. Jelikož je Mythie na výhodné pozici, zanedlouho k ostrovu plula osamocená elfská loď.

Nejdříve se jednalo o průzkumnou misi. Zdá se však, že elfové nalezli v Háji něco, co je nadmíru znepokojilo. Říká se, že zamračené pohledy druidů byly ještě zamračenější a vznešené pohledy elfek ještě chladnější. Chvíli poté, co byla uzavřena dohoda mezi městem a Aliancí, bylo území Háje prohlášeno za výsostné území Darnassusu, podléhající výhradně pod velení Kaldorei. Je to zhruba tři roky, co započalo opevňování údolí a výstavba strážných věží.

Znepokojení na straně lidí bylo na místě. Přesto, že elfové byli dobří a pevní, leč poněkud odtažití, spojenci, docházelo v poslední době k více a více se projevující nervozitě. Mračivé pohledy se vrací a brány Háje se otevírají čím dál méně. Dokonce se vyskytují i drby o tom, že armáda strážkyň někoho velmi usilovně hledá. K tomu se navíc za hranice Háje dostaly zvěsti o tom, že frakce není tak celistvá, jak se zdá...

Složky posvátného háje[editovat]

Druidé[editovat]

Druidé se starají převážně rovnováhu v přírodě. Rovnováha ale znamená život smrt. Nepleťte si je s aktivisty Greenpeace.

Lore: Arcidruid Orthilas vedl původní skupinku druidů, tvořenou především veterány ze Třetí války, při osidlování Háje. Právě díky jejich zásahu se z nespoutaného Háje stalo místo vhodné k životu. Dle slov veřejnosti mají druidové tajemství, které odmítají říci i svým druhům. Podezření se umocnilo v době, kdy započalo chřadnutí Háje a arcidruid se bez jediného slova odebral ke spánku do spletitého podzemí pod údolím. Momentální vůdce je jeden ze starších druidů, Talran. Říká se však, že jeho pozice není úplně pevná, a že i on má své tajemství, které by nikdo neměl znát…

Hodnosti (staré)[editovat]

 • Novic - Novic, později Thero'shan. Ti, jež povýší na Thero'shana získávají možnost učit se užší komunikaci s aspektem. Thero by již měl mít přehled o tom, jakou cestou se vydá (Více informací ve hře). Pokud druid poruší příslib, který dal aspektovi, v lepším případě mu odebere svoji moc a dále s nim již nenaváže spojení.
 • Shan'do - Rozdělení na nižší a vyšší. Nižší je ten, kdo úspěšně ukončil studium (neboli získal důvěru duchů, kteří mu propůjčili svoji moc), Vyšší je logicky starý druid, naučen věky cvičení a znalostmi, které dál předává mladším.
 • Veledruid - Označení pro současného zástupce arcidruida, v podstatě velitel subfrakce. Momentálně se jedná o NPC Talran.
 • Arcidruid – Admin pozice, původní velitel výpravy, nyní nezvěstný.

Kněžky Elune[editovat]

Kněžky nejsou vždy o lásce a pochopení. Někdy dělají hrozivé věci ve jméně svých bohů.

Lore: Nikdo si není příliš jist, proč kněžky pluly také. O to větší tajemství je jejich nepřirozená zdrženlivost. Tichými a nenápadnými činy se v malém počtu starají o duchovní chod Háje. Avšak jejich velitelka, velekněžka Andelora Starseeker, je poslední dobou čím dál častěji vídána s mapou ostrova. Podezřelé je na tom to, že její studený pohled se upírá na nezmapovanou část ostrova, na část kterou pokrývá jen moře...

Armáda sentinelek[editovat]

Lore: Třináctý oddíl první setniny sedmé armády Strážkyň, s označením Dcery Noční Bojovnice. Vedené velitelkou Lashanou Starglory armáda velmi rychle opevnila celé údolí, přesně dle rozkazů generálky. Původní členky oddílu prý pocházejí z Feralasu a většina vyšších šarží poměrně otevřeně, s odchodem arcidruida, dává najevo čím dál větší nespokojenost s jejich postavením v nynější společnosti. Udržují velmi dobré vztahy s armádou Modrostřeší a většina dohod je uzavřena právě díky sentinelkám.

Vztahy s ostatními[editovat]

Modrostřeší: Pevní spojenci, poslední dobou však vztahy lehce pookřály. Obě frakce si víceméně hledí svého, snad jen obě armády se snaží o silnější spolupráci.

"Aliance. Je to zvláštní, patřit do něčeho většího. Jsme rozdílní. Jiní. Přesto... pevně věřím, že vstoupení do Aliance chyba nebyla." - Zbrojířka Laremi

Seveřané: I když se jedná o divoké bytosti na obou stranách, nikdy nebyl navázán žádný hlubší kontakt. Slovy velitelky: „A co je nám po nich?“ Bližší spolupráce však vylučována není.

"Lidé. Ukazují zuby. Je to úsměvné. Jako děti, které si myslí, že jejich život byl těžký." - Veledruid Talran.

Horda: Silná nedůvěra a nucená neutralita. Není tajemstvím, že Horda má do Háje vstup zakázán a všichni její členové moc dobře chápou, že se o vstup nemají ani pokoušet. Zdá se, že Háj je vždy připraven na možný útok ze strany Hordy. Z tohoto důvodu nejsou vítání ani taureni, ačkoliv se návštěva takového jedince nevylučuje a s trochou snahy by si dotyčný mohl získat důvěru a přátelství.

"Dlouhý Lov nikdy neskončil. Bojovnice Měsíce neodpouští." - Velitelka Lashana Starglory, při prvním testu vrhače ostří.
"Za smrt Cenaria budou krvácet. Strhneme nebe, roztrhneme zemi, samotný ostrov pomůže zbavit se nečistot života!" - Neznámý novic.

Spolky banditů: Oddělené území a jiné zájmy. Možná občas OS vypomohou, ale jinak se jedná o chování: Nehas, co tě nepálí. Temní mágové: V podstatě to samé. Neřeší je, mají vlastní starosti. A mágové si jich kupodivu také nevšímají. Nemrtvá vesnička: Vztah nepřátelský. Občas jsou posílány malé oddíly na různé mise do lesa obklopujícího vesničku. Co přesně tam dělají je většině neznámé. Gnolové: Háj si jich také víceméně nijak nevšímá. Vrykulové: V případě nájezdu ochota pomoci, ale jelikož nájezdy na Háj jsou poměrně obtížné, nijak vážně je prozatím neřeší.

Důležité osobnosti Háje[editovat]

Poručík Lylandris Starsong: Elfka která nedobrovolně převzala velení místo velitelky Lashany, všeobecně se do vedení Háje moc nemíchá, stará se hlavně o to co umí to jest armáda. Krutá, tvrdá a disciplinovaná válečnice. "Zelený" mozek, který se v podstatě stará o celou armádu.

Veledruid Talran: Mrzout a remcal, vůdce druidů. Neschopný velitel, který sice svá rozhodnutí myslí dobře, provedení je však už horší. Šušká se, že bude brzo beztak nahrazen někým schopnějším.

Starší Shan'do Melithar Rageclaw: Mladý druid z Ashenvale který dorazil už mezi prvními kaldorei, je znám svou občas neklidnou povahou a rádoby humornými vtípky. Často popichuje své bratry a sestry, ovšem když dojde na boj dokáže být schopným a obratným velitelem. Je druhým nejvyšším druidem v Posvátném Háji, občas někdo šuškne že by svého tvrdohlavého a zbrklého vrstevníka Talrana nejraději nahradil. Také je znám svým pro Alliančním postojem, který někteří z jeho soukmenovců občas odsuzují.

Elynna: Veselá a děsivá dryáda. Hodně často se zdá zasněná a úplně mimo, občas však nenápadně naznačí, že jí chybí ostatní dryády a že by to ráda změnila.

Zbrojířka Laremi: Neskutečně šikovná a stará elfka. Jako jediná na ostrově ovládá taje kování zvláštních čepelí elfů, což znamená, že má v Háji výsostné postavení. Ačkoliv mezi její specializaci patří zbraně, poradí si i s jakoukoliv běžnou zbrojí či okrasným kováním. Není tajemstvím, že pase po tajemství kování z měsíčního stříbra.

Lashana "Deadeye" Starglory: Bývalá velitelka. Jednooká válečnice neurčitého věku, veteránka z války v Silithusu. Respektována po celém ostrově jako obávaná, leč poněkud zbrklá válečnice. Známá svým tvrdým feminismem, snahou o diplomacii, proaliančním myšlením a láskou pro drahé doutníky a luxus. Momentálně se nachází mezi lidmi v Modrostřeší. Vypráví se, že rezignovala velení bez nějakých udaných důvodů.

Sael'hai Beth'Amara Kil-Mordir, Kopí Měsíce: Podivná elfka. Byla zadržena téměř okamžitě po příchodu elfů do Háje. V nedávné době zmizela a je po ní vyhlášeno ustavičné pátrání. Vedení o ní mlčí nebo se nevyjadřuje zrovna přívětivě. Nikdy však neřeknou, proč byla vlastně zatčená nebo kdo to vlastně je.

Aktivní hráči na serveru:[editovat]

 • Melithar - Vůdce Háje
 • Allindia - zástupce velitelky
 • Valancaetar - strážce
 • Allandor - ctěný druid
 • Thyssa - ctěný druid
 • Eldyr - Thero'shan
 • Aellir - Thero'shan
 • Naerir - Shan'do