Stranglemaar

Z Arathor
Přejít na: navigace, hledání

Zapomenuté ruiny Stranglemaaru[editovat]

Pochmůrný pohled na záhadné ruiny, který uvidí jen vrána.
Kousek od Krvavého polesí, dále od magické věže a ještě dále od Modrostřeší jsou starobylé ruiny Stranglemaaru. Proč se tak jmenují? Nikdo neví. Tento název si pamatují již stařešinové Seveřanů a sami nedokáží vysvětlit jak tyto ruiny k nim přišly.

Záhada ruin[editovat]

Podle názvu bychom mohli usuzovat, že se jedná o elfské ruiny starého města. Již díky sochám bylo dokázáno, že předci národa Kaldorei na Mythii byli kdysi dávno, možná ještě za Války prastarých, kdy Mythia byla součástí jednoho celého kontinentu. Stejně jako v ostatních případech i zde vymizeli a teprve až teď se vrátili. Nicméně tuto teorii vyvrací fakt, že ruiny vypadají jako rozbořená katedrála. Samotné drobné podezdívky odpovídají architektuře Klášterů Světla, ve kterých se schovávají mniši a řády. Odtud vznikla druhá teorie, která zatím nebyla ničím podložena, že ruiny museli vystavět lidé. Ale jak to udělali? První kolonie byla zřízena teprve nedávno a do té doby nebyly vedené záznamy, že by se sem posílala dostatečná technika na vybudování celého Kláštera. Z lidské zkušenosti je stavba klášterů nákladná věc, která vyžaduje úsilí tisíců lidí a nespočet materiálů. Jak mohla uniknout stavba podobného klášteru Alianci? Jak to, že žádné z lidských království neví o samotných ruinách Stranglemaaru?

Nic než smrt[editovat]

Pohled do lodě katedrály Stranglemaaru.
Samotnému řešení záhad nepomáhá ani aura smrti, kterou jsou ruiny nasáklé. V ruinách není živého tvora. Ani ptáci zde nezpívají, nehnízdí jak by se od nich mohlo očekávat. Velmi znepokojující je skutečnost že čas od času se v ruinách Stranglemaaru objevuje velké množství mrtvých vran. Jsou na zídkách, v lodi katedrály a bez jedinné známky že by jim bylo ublíženo a bez jedinných známek zranění. Jsou mrtvé. Na děsivosti neubírá ani to, že ruinám se vyhybá vše. Trolové je nezabrali, nemrtví se jim také vyhybají a ani banditské skupiny nevyužívají jejich tichého stínu jako úkrytu. A takto jsou ruiny Stranglemaaru opuštěné. V naprostém tichu své majestátnosti čekají na dobrodruhy až odhalí, co spí v jejich zdech? Proč jsou takovou urážkou světa, že se jim vše vyhybá? Kdo je postavil? A kam zmizeli ti co je postavili?

Zapomenuté duše[editovat]

Záhadu ani nepomáhají vyřešit neklidné duše které se na tomto místě občas objevují. Kdo jsou, proč tu jsou? Nezjevují se pravidelně, ale skoro vždy když se objeví tak chtějí něčí krev.